Garwolin

W Garwolinie otwarto Terenowy Punkt Paszportowy

Region Wt. 03.10.2023 08:52:57
03
paź 2023

Mieszkańcy powiatu garwolińskiego nie muszą już jeździć do Otwocka czy Siedlec, żeby wyrobić paszport. W Starostwie Powiatowym w Garwolinie utworzono Terenowy Punkt Paszportowy. 2 października oficjalnie otworzył go wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński wspólnie ze starostą Mirosławem Walickim. W wydarzeniu udział wzięli posłowie i włodarze gmin powiatu garwolińskiego.

Starania o przywrócenie w Garwolinie zlikwidowanego kilkanaście lat temu punktu paszportowego czynione były od lat. Na początku tej kadencji samorządu powiatowego radni Prawa i Sprawiedliwości wystąpili z pismem do ówczesnego wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Pawła Majewskiego, który pochodzi z terenu gminy Łaskarzew o pomoc w utworzeniu takiego urzędu, ale nie było chyba dobrej woli ze strony adresata wniosku. Potem włodarze powiatu czynili starania w tej materii, ale też bez skutku. Dopiero w tym toku coś drgnęło w temacie biura paszportowego. Z jednej strony rozmowy starosty Mirosława Walickiego wspieranego przez senator Marię Koc i ministra Henryka Kowalczyka, z drugiej zaś posłanki Iwony Kurowskiej. Efektem tych zabiegów jest otwarcie z dniem 2 października w budynku starostwa powiatowego terenowego punktu paszportowego. - Punkt paszportowy był bardzo wyczekiwany przez mieszkańców, stąd też nasza idea, aby tego rodzaju usługi dla obywateli przekładać z dużych miast jak najbliżej mieszkańców, do różnych powiatów i tworzyć nowe punkty paszportowe. I stąd powstaje punkt paszportowy w Garwolinie, otwarty od 8 do 15:30 od poniedziałku do piątku. Każdy mieszkaniec, który do tej pory jeździł do Otwocka czy Siedlec, może przyjechać już tutaj, do starostwa, złożyć wniosek, uiścić odpowiednią opłatę i otrzyma tutaj paszport – powiedział wojewoda Tobiasz Bocheński. Starosta Mirosław Walicki zaznaczył, że powiat garwoliński jest dużym powiatem i mieszkańcy bardzo często przez samorządowców, ale osobiście zgłaszali mu potrzebę uruchomienia tego punktu. - Od wielu lat staraliśmy się i w tym roku decyzja wojewody, starania parlamentarzystów, nasze samorządowców, moje osobiste, doprowadziły do sytuacji, że wojewoda wyraził zgodę i ten punkt został dzisiaj uruchomiony...- dodaje gospodarz powiatu. Posłanka Iwona Kurowska podziękowała wojewodzie za pomoc mieszkańcom powiatu w rozwiązaniu problemu, a także starostwu. - Jest to naprawdę wielka, historyczna chwila. Po prostu cieszmy się tym i dziękujmy wszystkim, którzy się do tego przyczynili - dodała. Poseł Grzegorz Woźniak mówił, że „wracamy z kwestiami administracji tej bardzo potrzebnej, niezbędnej, coraz niżej, do niższych stopni samorządu”. - Udało się, podziękowania dla pana premiera, w tym momencie dla pana wojewody, jako tej prawej ręki tutaj na Mazowszu, dla pani poseł i dla wszystkich, którzy będą korzystać z tego biura – artykułował.

Oprócz wojewody, posłów i starosty, w otwarciu punktu udział wzięli m.in.: dyrektor wydziału spraw obywatelskich MUW Katarzyna Nasiłowska, kierownik siedleckiej delegatury MUW Anna Kaszuba, wicestarosta Marek Ziędalski, przewodniczący RP Waldemar Trzaskowski, burmistrzowie i wójtowie, radni powiatowi.

Więcej w relacji Waldemara JaroniaNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

8 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
niezrzeszona Wt. 03.10.2023 17:57:34

Główna zasługa Pani Poseł Kurowskiej

poiuy Wt. 03.10.2023 05:06:40

No i jednak główna zasługa Pani Poseł Kurowskiej

ekologia Śr. 04.10.2023 05:13:08

największa jej zasługa i politycznego kolesia woźniaka to totalne zaśmiecenie Garwolina i okolic banerami

hehehe Śr. 04.10.2023 11:15:05

Powstanie wszechświata i utrzymanie go w istnieniu to też zasługa Kurowskiej. My bez niej nie istniejemy i bez jej obecności wszędzie nie damy rady żyć a nawet skorzystać z toalety

Pacjent Wt. 03.10.2023 06:39:47

Może by tak Wojewoda zajął się szpitalem w Garwolinie I wprowadził tam normalność bo nie ma dyrektora i ogólnie nie jest dobrze bo pacjet traktowany jest tam jak jakieś zło.

Zorientowany Wt. 03.10.2023 06:34:42

Największa zasługa w tym wszystkim jest starosty Mirosława Walickiego, senator Marii Koc, ministra Henryka Kowalczyka, dyrektor w MUW Anny Kaszuby i po drodze wielu innych osób, w tym poseł Iwony Kurowskiej. Taka jest prawda po prostu.

Garwolak Wt. 03.10.2023 05:34:51

Nareszcie, dzięki z to.

Bliskie podróże Czw. 05.10.2023 16:59:57

Nareszcie, wyrabiajcie moi drodzy włodarze paszporty, może Orban niebawem Was wszystkich ugości