Łuków

Wczesne wykrycie to życie

Region Pon. 02.10.2023 11:11:16
02
paź 2023

„Profilaktyka to świadomość #rak piersi - wczesne wykrycie to życie!!!”. Pod takim hasłem w sobotę, 7 października odbędzie się w Łukowie konferencja poświęcona profilaktyce i budowaniu świadomości wczesnego wykrywania raka piersi. Wydarzeniu patronuje Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie24.

Organizatorami konferencji „Profilaktyka to świadomość #rak piersi - wczesne wykrycie to życie!!!” są Łukowski Ośrodek Kultury, Centrum Medyczno-Diagnostyczne, Szkoła Policealna - Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie i Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Współorganizatorami: Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Łukowie, Stowarzyszenie RakOut i Geneva Trust Polska.

Konferencja obędzie się w sobotę, 7 października w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. Rozpocznie się o godzinie 10.00. Osoby zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu proszone są o kontakt z Agnieszką Knapik – Bilską: mail: a.bilska@lok.lukow.pl, tel. 660 492 039.

Program konferencji „Profilaktyka to świadomość #rak piersi - wczesne wykrycie to życie!!!” przedstawia się następująco:

10:00 - Jacek Gronwald „Rola opieki środowiskowej POZ w poprawie wyników leczenia onkologicznego” on-line;
10:15 - Artur Prusaczyk „Jak zorganizować współpracę samorządu z podmiotami medycznymi w zakresie profilaktyki” stacjonarnie;
10:30 - Anna Bogusz „Poradnia genetyczna w chorobach onkologicznych raka piersi i raka jajnika” stacjonarnie;
10:50 - Justyna Majewska „Dietoterapia w chorobach onkologicznych piersi – w trakcie leczenia i rekonwalescencji” stacjonarnie;
11:10 - Ewa Prokurat „Profilaktyka ma moc, ale wymaga zaangażowania kobiety i personelu” stacjonarnie;
11:40 - Fundacja RakOut stacjonarnie;
oraz sonda „co wiemy o raku piersi”.

Patronat honorowy: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski.

Patronat medialny: Katolickie Radio Podlasie oraz Podlasie24.pl.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Senior Pon. 02.10.2023 15:03:34

Prosimy o taką samą konferencję na temat raka prostaty. Dlaczego kobiety są uprzywilejowane??