Parczew

Wsiadła do pociągu i zaginęła – odnaleźli ją parczewscy policjanci

Region Czw. 27.07.2023 09:35:20
27
lip 2023

Zaginięcie 40-letniej obywatelki Ukrainy zgłosiła zaniepokojona koleżanka mieszkająca w województwie zachodniopomorskim. Z relacji zgłaszającej wynikało, że kobieta wsiadła do pociągu i słuch o niej zaginął. Odnaleźli ją parczewscy mundurowi. 40-latka zamiast do pracy, do której docelowo jechała, trafiła do mieszkania nowo poznanego mężczyzny. Zapomniała jednak o tym fakcie poinformować najbliższych.

Wczoraj dyżurny parczewskiej komendy dostał informację od policjantów z województwa zachodniopomorskiego o zaginięciu 40-letniej obywatelki Ukrainy. Kobieta w minioną sobotę po godzinie 21:00 wsiadała do pociągu relacji Sławno – Lublin i od tamtej pory nie można nawiązać z nią żadnego kontaktu. Informację o jej zaginięciu przekazała zaniepokojona koleżanka.

Wiadomo był tylko tyle, że 40-latka miała mieć przesiadkę na dworcu kolejowym w Parczewie, a numer telefonu, który aktualnie posiadała przy sobie pomimo że jest aktywny, nikt go nie odbiera.

Wczoraj udało się również nawiązać kontakt ze wskazanym w zgłoszeniu numerem. Odebrał jednak mężczyzna, z którym było ciężko dojść do porozumienia. Potwierdził, że zaginiona kobieta przebywa u niego w domu. Ustalono tylko cząstkowe dane i informacje, które w zupełności wystarczyły parczewskiemu dyżurnego na wyciągnięcie odpowiednich wniosków oraz ustalenie miejsca, w którym może przebywać zaginiona obywatelka Ukrainy.

Skierowany przez niego partol pod ustalonym adresem zastał mężczyznę i kobietę. Po jej wylegitymowaniu okazało się, że jest to poszukiwana 40-latka. Kobieta oświadczyła, że przyjechała na zbiór pomidorów do jednej z plantacji na terenie Parczewa. Kiedy wysiadła na dworcu PKP nie wiedziała, w którą stronę ma się udać.

Traf chciał, że na swojej drodze napotkała 55-latka, który zaoferował swoją pomoc. Oboje udali się do jego miejsca zamieszkania. W związku z tym, że kobieta nie znała nikogo w mieście, nie miała gdzie przenocować, postanowiła zostać. O swoich planach nie poinformowała nikogo bliskiego. Ponadto w rozmowie z policjantami oświadczyła, że będzie mieszkała u nowego znajomego i nawiąże kontakt z najbliższymi. Takie informacje zostały przekazane również do jednostki poszukującej 40-latki.

sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.