Parczew

X Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Radzyń Podlaski 2023 – finał etapu powiatowego w Parczewie

Region Śr. 11.10.2023 08:48:08
11
paź 2023

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji Zarząd Powiatu w Parczewie zorganizował finał etapu powiatowego X Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym - Radzyń Podlaski 2023 r. W olimpiadzie udział wzięli uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu.

X Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym - Radzyń Podlaski 2023 przebiegała pod hasłem: „Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś”. Spotkanie miało miejsce w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie. Otworzyła je Anna Ignatowicz, kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Parczewie, która przedstawiła cel organizowania tego typu wydarzenia:

- X Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym organizowana jest przez dziewięć samorządów z terenu województwa lubelskiego. Z ramienia powiatu za organizację olimpiady odpowiada Zarząd Powiatu, który również ufundował główne nagrody dla laureatów trzech głównych miejsc oraz osób wyróżnionych. Organizacja tego wydarzenia jest powiązana z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, a ten wpisuje się w Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego. Głównym celem olimpiady jest globalne edukowanie dzieci, młodzieży, osób dorosłych w sprawie zaburzeń psychicznych, zaburzeń które występują nie tylko u osób dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. Młodzież przez udział w tej olimpiadzie może stać się edukatorami we własnych środowiskach koleżeńskich i rodzinnych.

Krótką prelekcję wyjaśniającą hasło tegorocznej olimpiady oraz potrzebę dbania o zdrowie psychiczne wygłosiła Agnieszka Czornak, przewodnicząca komisji konkursowej etapu powiatowego, na co dzień dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Parczewie.

Starosta Powiatu Parczewskiego, Janusz Hordejuk, wręczył nagrody laureatom i uczestnikom zmagań konkursowych. Pierwsze miejsce, na szczeblu powiatowym zajęła Wiktoria Borysiewicz uczennica kl. II d I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Parczewie, drugie miejsce Faustyna Kucyk z kl. II d również z LO w Parczewie, zaś trzecie miejsce należało do Blanki Budzyńskiej uczennicy klasy II TI z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie.

Całość wydarzenia uświetnił występ taneczny i wokalny Joanny Żebrowskiej, uczennicy klasy III Szkoły Podstawowej im. J. I. Kraszewskiego w Milanowie, zdobywczyni 2 miejsca podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Edukacji Muzycznej w Chęcinach oraz laureatka III miejsca Pucharu Polski Fit Kid w Brodnicy.EZG

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.