Parczew

Z małej miejscowości po wielkie sukcesy

Region Sob. 04.11.2023 09:21:30
04
lis 2023

Ma zaledwie dziewięć lat, a na swoim koncie wiele sukcesów zarówno wokalnych, jak i w gimnastyce. Ogromną przyjemność sprawia jej malowanie, a w głowie ma jeszcze dużo pomysłów do zrealizowania. Joanna Żebrowska, bo o niej mowa, jest uczennicą III klasy Szkoły Podstawowej im. J. I. Kraszewskiego w Milanowie, która udowadnia, że pracą i talentem można realizować swoje marzenia.

- Nasza przygoda zaczęła się już w przedszkolu. Jedna z pań zauważyła, że Asia pięknie rysuje, a pani dyrektor powiedziała, że Asia ładnie śpiewa. A jeżeli chodzi o gimnastykę, to córka od małego bardzo marzyła, żeby chodzić na zajęcia gimnastyczne. Jak już była troszkę starsza umożliwiliśmy jej uczęszczanie na takie zajęcia. Od poniedziałku do piątku Asia chodzi do Szkoły Podstawowej w Milanowie. W poniedziałek, po lekcjach, idzie na zajęcia z malarstwa, które są organizowane przez panią Urszulę Sawiuk w Gminnym Ośrodku Kultury w Milanowie. We wtorek, po szkole, jedzie na zajęcia gimnastyczne do Szkoły Tańca „Diament” w Radzyniu Podlaskim, które odbywają się w godzinach od 18.00 do 20.30. W środę, w tym roku zrobiliśmy jej wolne, aby mogła nadrobić naukę, wszystkie zaległości z dni, w których nie była w szkole, z powodu zawodów, występów, czy pokazów artystycznych. W czwartek ma najbardziej intensywny dzień, bo zaraz po szkole jedzie na zajęcia z wokalu, które prowadzi Centrum Muzyki Estradowej w Radzyniu Podlaskim. Jej nauczycielem jest Janek Obroślak. W piątek od razu po lekcjach Asia przygotowuje się do różnych wyjazdów. Każdego tygodnia jedzie gdzie indziej. Są to festiwale, czy zawody gimnastyczne. Jeździmy po całej Polsce, gdzie córka prezentuje swoje zdolności artystyczne. Za każdym razem stoi na podium, bądź bardzo blisko niego – relacjonuje Lucyna Żebrowska, mama Asi.

Sama Asia jest osobą bardzo otwartą i energiczną. Chętnie służy pomocą i angażuje się w życie szkoły. Kocha to co robi, dlatego sprawia jej to ogromną przyjemność, a każdy sukces motywuje ją do coraz cięższej pracy.

Joasia Żebrowska, mimo młodego wieku, ma na koncie wiele osiągnięć m.in. w dziedzinie gimnastyki: zdobycie I miejsca na Mistrzostwach Europy razem z zespołem gimnastycznym ze Szkoły Tańca ,,Diament”, I miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii No Stress, I miejsce i Puchar Polski Fit Kid w kategorii 2014. Do sukcesów wokalnych należą: II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Edukacji Muzycznej, I miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Debiut”, III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Śpiewający Słowik”.Fot. Lucyna Żebrowska
DG
EZG

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.