Parczew

LKS Milanów przygotowuje się do obchodów 100-lecia powstania

Sport Czw. 18.05.2023 07:31:37
18
maj 2023

Na milanowskim stadionie w minioną niedzielę, 14 maja mecz rozegrały drużyny LKS Agrotex Milanów i MKS Victoria Parczew. Tym razem goście byli lepsi zwyciężając 3:2. Derby powiatu stały się okazją do rozpoczęcia przygotowań do obchodów stulecia klubu LKS Milanów oraz rozprowadzenia cegiełek na zakup sztandaru.

- Dziś rozgrywamy spotkanie derbowe z lokalnym rywalem Viktorią Parczew. Jednocześnie ten mecz rozpoczyna przygotowania do obchodów stulecia klubu, które przypadają w tym roku. Klub zawiązał się dzięki przybyciu do Milanowa w 1923 r. nauczyciela Józefa Zygara, który zaszczepił miłość do sportu naszej młodzieży. Dzisiejsze spotkanie jest zaczątkiem zbiórki na sztandar, który będzie upamiętniał 100-lecie klubu - informuje Aleksander Szczurowski prezes LKS Agrotex Milanów.

W chwili obecnej klub bardzo prężnie się rozwija. Oprócz grupy Seniora posiada szereg grup młodzieżowych: Trampkarza i Orlika. Ostatnio zakończył się nabór na grupę Żaka, która już niedługo rozpocznie treningi.

Ludowy Klub Sportowy w Milanowie, to nie tylko miłość do sportu i sposób na aktywne spędzanie czasu, ale też pewnego rodzaju wyznacznik kulturowy wpisany w lokalną tradycję.

- Klub w swojej działalności opierał się przede wszystkim na powiązaniach rodzinnych, które przekazywane były przez pokolenia, od dziada po wnuka, czego przykładem może być rodzina Romaniuków, Jaszczuków, czy Pawlaków. Klub Sportowy w Milanowie kształtował opinię lokalnej społeczności, kształtował postawy pomocowe, wspólne działania, aktywizował miejscową ludność na poziomie sportowym, ale też towarzyskim i społecznym. Organizował różnego rodzaju wydarzenia, z czego największe to spotkania piłkarskie, które odbywają się cyklicznie w rozgrywkach ligowych. To właśnie one gromadzą na trybunach rzesze publiczności, co w Milanowie nie jest dziełem przypadku, ponieważ od wielu lat można spotkać na stadionie piłkarskim wielu kibiców, co na tle innych miejscowości jest ewenementem - wymienia Artur Jaszczuk, wicestarosta parczewski, a także wieloletni działacz i kierownik drużyny LKS Milanów.

Uroczyste obchody 100-lecia powstania LKS Agrotex Mianów zaplanowane zostały na 9 września.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.