Parczew

,,Razem pod Biało – Czerwoną” czyli biegi przełajowe Milanowska Mila

Sport Czw. 02.05.2024 12:49:39
02
maj 2024

1 maja, już po raz 20. obchodziliśmy rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 2 maja obchodzimy Święto Flagi. Jest to wyjątkowy czas dla wszystkich Polaków, którzy po wielu latach starań mogli poczuć się wolnymi Europejczykami i tworzyć swoją nową historię. Gmina Milanów pragnie uczcić te dni w sposób sportowy i patriotyczny, organizując bieg pod hasłem ,,Razem pod Biało- Czerwoną”.

- Zapraszamy mieszkańców naszej Gminy Milanów, jak i innych chętnych do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu jakim będą biegi ,,Razem pod Biało - Czerwoną”. Do udziału w biegu zapraszamy: dzieci i młodzież, dorosłych jak i seniorów. Tych, co nie mogą pobiec w tym dniu zachęcamy do wyjścia na ulice i wspólnego kibicowania. Zbierzmy ze sobą biało - czerwone flagi i pokażmy swoją Polskość. Jest to też wyjątkowy czas dla nas. Rok 2024 jest rokiem Jubileuszu 550-lecia Województwa Lubelskiego. Wspólnie pokażmy nasz patriotyzm lokalny, z którym identyfikujemy się każdego dnia, uczcijmy to święto wspólnie. Naszym partnerem w organizacji tego patriotycznego wydarzenia jest Województwo Lubelskie z programem: ,,Warto być Polakiem” - mówi Paweł Krępski wójt gminy Milanów.

Bieg rozpocznie się o godzinie 10.00 wspólnym odśpiewaniem ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Start do poszczególnych dystansów odbędzie się według określonego harmonogramu, który znajduje się na plakacie.Inf. Gminny Ośrodek Kultury w Milanowie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.