Parczew

Rodzinny Bieg Mikołajkowy w Parczewie

Sport Wt. 05.12.2023 08:37:17
05
gru 2023

Kolorowe poszewki na kołdrę, nowe poduszki, kolorowanki, gry planszowe, farby, kredki, bloki rysunkowe, przybory plastyczne, papier ozdobny, filc, koronki, koraliki, mulina i wiele innych artykułów artystycznych stanowić będzie „opłatę” startową w Rodzinnym Biegu Mikołajkowym organizowanym na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Parczewie w najbliższą niedzielę, 10 grudnia.

- Szykujemy się do Biegu Mikołajkowego, który ma być aktywnością promującą naszą działalność. Wydarzenie ma również wesprzeć jednocześnie Oddział Dziecięcy w naszym szpitalu, ale także działalność Oddziału Dziennego Psychiatrycznego – Centrum Zdrowia Psychicznego w Parczewie i rozpromować działalność Centrum na terenie, w sumie trzech powiatów, lubartowskiego, parczewskiego i włodawskiego. Podczas biegu będzie można zakupić oryginalne produkty wytworzone w naszym oddziale dziennym, przez pacjentów przy wsparciu personelu. Będzie cała masa robótek ręcznych, stroików i innych przedmiotów, które można wytworzyć manualnie w ramach naszego oddziału. W trakcie Biegu Mikołajkowego będziemy obecni, będziemy rozmawiali na temat działalności Centrum Zdrowia Psychicznego, Oddziału Dziennego i Oddziału Psychiatrycznego. Będziemy też udzielać informacji na temat, jak uzyskać wsparcie, jak dotrzeć do CZP, jak wygląda droga pacjenta w Centrum Zdrowia Psychicznego i co jeszcze możemy zrobić, aby poprawić jakość życia i promować zdrowie psychiczne – informuje lek. Tomasz Pyter, specjalista psychiatrii, dyrektor Centrum Zdrowia Psychicznego w Parczewie.

W programie wydarzenia, które odbędzie się w godzinach 11.00-14.00 znajdą się m.in. występy artystyczne, pokaz pojazdów bojowych i motocykli, fotościanka, stoiska promocyjne i animacje taneczne. Uczestnikom wydarzenia organizatorzy zapewniają ciepły posiłek.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.