Diecezja siedlecka

Męski Różaniec w Parczewie

Kościół Sob. 29.07.2023 12:50:11
29
lip 2023

W sobotę, 29 lipca w Parczewie odbył się Męski Różaniec. Spotkanie rozpoczęła Msza święta o godz. 8.00 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Następnie ulicami miasta ruszyła procesja mężczyzn pod przewodnictwem ks. Jacka Nazaruka, proboszcza parafii Św. Jana Chrzciciela w Parczewie.

- My dziś do ręki bierzemy broń, którą w nasze ręce składa Bóg razem z Maryją. Przez skromną różańcową koronkę, przede wszystkim przez naszą modlitwę, idziemy po zwycięstwo Boga w naszym życiu, w naszych rodzinach, w naszej ojczyźnie i na całym świecie – podkreślił na początku procesji różańcowej ks. Jacek Nazaruk.

Do wspólnej modlitwy zachęca też Marcin Korpysz, który już po raz kolejny uczestniczył w Męskim Różańcu:  - Modlitwa, którą odmawiamy wspólnie, za całą parafię, za nasze rodziny, jest taką modlitwą płynącą z serca. Chciałabym zachęcić wszystkich mężczyzn, którzy są w okolicy i nie tylko, żeby brali czynny udział tutaj z nami. Prosimy, aby włączali się w modlitwę, ponieważ potrzebujemy tej modlitwy i dla naszej parafii, dla naszych rodzin wypraszając Pana Boga przez ręce Maryi.

Procesja przeszła ulicami miasta i zakończyła się przy Krzyżu Jubileuszowym przy Urzędzie Miejskim wspólnym śpiewem i błogosławieństwem.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.