Diecezja siedlecka

Parczew dla Jezusa

Kościół Niedz. 11.06.2023 01:10:12
11
cze 2023

Rodzinne uwielbienie, Słowo, muzyka oraz modlitwa za miasto - wszystko to miało miejsce podczas Koncertu Uwielbienia „Parczew dla Jezusa”, który odbył się w sobotę, 10 czerwca w Bazylice Mniejszej w Parczewie. Modlitwę poprowadził ks. Mateusz Czubak – kapelan siedleckiej służby więziennej. Oprawę muzyczną zapewnił zespół POROZUMIENIE.

Podczas Wieczoru Uwielbienia w Bazylice Mniejszej zgromadziły się całe rodziny, aby modlitwą, śpiewem oraz adoracją przede wszystkim uwielbić Żywego Boga, ale także powierzyć Mu wszystkie sprawy i wyprosić potrzebne łaski. Dla najmłodszych przygotowana była niespodzianka – warsztaty z garncarzem. Jak mówi Krystian Nowak – prowadzący zajęcia, praca z gliną symbolizuje pracę Boga z człowiekiem: - Robimy w Parczewskiej Bazylice pokaz ewangelizacyjny. Polega on na tym, żeby sobie wyobrazić, że glina to jest nasze życie, koło garncarskie to jest świat, a garncarz to jest Pan Bóg. Jeśli nasze życie oddamy w całości Panu Bogu, to będą coraz piękniejsze rzeczy wychodzić. Bóg jest Miłością, a my jesteśmy tu na ziemi Jego przedłużeniem.

O wielkiej miłości Boga do człowieka nawiązywał także w głoszonym słowie ks. Mateusz Czubak.  - Niezmierzoną miłość ma tylko Bóg, ale Bóg nie zatrzymuje tej miłości dla siebie, ale taką miłością chce nas obdarować. My wiemy, że ta miłość jest dostępna w słowie, sakramentach, we wspólnocie Kościoła, w liturgii i bez tej miłości nie jesteśmy w stanie kochać. I dzisiaj ważne jest to, abyśmy w sobie to odkryli.

Po śpiewie uwielbienia i wysłuchanym słowie zebrani w świątyni adorowali Najświętszy Sakrament. Był też czas na osobistą modlitwę. Organizatorem Koncertu „Parczew dla Jezusa” była parafia św. Jana Chrzciciela Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.