Diecezja siedlecka

Powiatowy Koncert Pieśni Maryjnej w Parczewie

16
maj 2023

14 maja w Bazylice Mniejszej w Parczewie odbył się Powiatowy Koncert Pieśni Maryjnej „Zaśpiewajmy dla Matki Bożej Królowej Rodzin”. W wydarzeniu wzięło udział osiem zespołów śpiewaczych oraz trzy solistki. Celem koncertu było kultywowanie tradycji śpiewu pieśni maryjnych oraz integracja pokoleń i społeczności lokalnych.

Maj w sposób szczególny poświęcony jest Maryi, dlatego też z inicjatywy ks. Jacka Nazaruka proboszcza Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin zostało zorganizowane to niecodzienne wydarzenie. Spotkanie rozpoczął wicestarosta powiatu parczewskiego Artur Jaszczuk, który wspominał nabożeństwa majowe w swojej rodzinnej miejscowości.

- Pamiętam z dzieciństwa jak przy kapliczkach spotykały się panie, aby śpiewać litanię do Matki Bożej. My, dzieci, też w tym uczestniczyliśmy. Dziś Matka Boża Parczewska, pozwala nam się spotkać, aby oddać Jej chwałę.

W koncercie zaprezentowały się zespoły ludowe z terenu powiatu parczewskiego: „Polesie” i „Sosna” z Sosnowicy, młodzieżowy zespół wokalny „Oves Dei” z Parczewa, zespół „Chmiel” z Chmielowa, zespół „Echo Dębowej” z Dębowej Kłody, zespół „Alebabki” z Gródka Szlacheckiego, a także zespół „Lawenda Folk” z Juliopola. Spoza powiatu gościnnie wystąpił zespół śpiewaczy „Pawłowianki” z Pawłowa. Na solowy występ zdecydowały się Danuta Ignatiuk, Ewa Mazurek i Agnieszka Stańczuk.

Swoją obecnością wydarzenie uświetnili ks. Paweł Zazuniak – dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej, Marcin Duszek – poseł na Sejm RP, Janusz Hordejuk – Starosta Parczewski, Artur Jaszczuk – Wicestarosta Parczewski, Janusz Zieliński – Przewodniczący Rady Powiatu w Parczewie oraz Ewa Klajda – Skarbnik Powiatu w Parczewie.

Organizatorem spotkania była Powiatowa Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Parczewie przy współpracy z Parafią św. Jana Chrzciciela w Parczewie i Warsztatem Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie.


Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.