Diecezja siedlecka

Przedpielgrzymkowa integracja czternastki

Kościół Czw. 22.06.2023 07:24:23
22
cze 2023

43. Piesza Pielgrzymka Podlaska zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji grupa 14 zorganizowała spotkanie pielgrzymkowe, aby wspólnie modlić się o owocny czas wędrówki do tronu Jasnogórskiej Pani.

Wspólna Eucharystia, uwielbienie śpiewem, a także integracyjne ognisko pozwoliły radośnie przeżyć czas nawiązania wspólnoty w nowo powstałej grupie 14, połączonej z dotychczasowej grupy 16, obejmującej dekanat parczewski i wisznicki oraz grupy 17 z dekanatów włodawskiego i hańskiego.

- W ubiegłym roku szliśmy co prawda razem, ale jako grupa 16 i 17, ze względu na to, że pielgrzymów jest coraz mniej, to grupy się łączą. Jednak jest to tylko liczba, bo atmosfera, która była, wciąż jest. Każdy z nas ma ten sam cel i te same wartości. Spotkanie pielgrzymkowe rozpoczęliśmy wspólną Mszą świętą w Bazylice Parczewskiej. Przyszło na nią trochę naszych pielgrzymów, zarówno duchowych jak i tych, którzy już planują pójść w tym roku razem z nami. Jesteśmy wdzięczni Bogu za to spotkanie, za to, że mogliśmy po kilku miesiącach przerwy znów być razem - mówi ksiądz Michał Kobryński, przewodnik grupy.

Wszyscy uczestnicy spotkania z wielką radością oczekują dnia wyruszenia na pątniczy szlak. Do wspólnego pielgrzymowania z grupą 14, zachęca posługująca w służbie muzycznej Faustyna:

- Bardzo bym chciała zachęcić każdego do ruszenia z nami w trasę. W szczególności osoby młode chcące spędzić czas wakacji aktywnie, a przede wszystkim blisko Boga.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.