Parczew

„Moja Twoja Nasza Biblioteka!”

Kultura Czw. 11.05.2023 16:19:56
11
maj 2023

8 maja rozpoczął się XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W akcję włączyła się Powiatowa Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Parczewie, która dla swoich czytelników przygotowała bogaty i bardzo kreatywny program.

Wśród atrakcji dla miłośników książek znajdzie się konkurs dla najmłodszych oraz zadania na każdy dzień umieszczone na portalu społecznościowym i stronie internetowej. Ponadto pracownicy biblioteki będą zachęcać do czytelnictwa podczas spotkań w szkołach i w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Parczewie.

- Przygotowaliśmy wiele ciekawych wydarzeń dla najmłodszych, ale nie tylko. Zaczynamy od konkursu „Laurka i życzenia dla biblioteki”, który skierowany jest dla dzieci od I do VI klasy szkoły podstawowej. Kolejną atrakcją są codziennie publikowane zabawy umieszczone na portalu społecznościowym. Zaplanowane są też warsztaty plastyczne i ruchowe dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz quiz „Co wiesz o książkach” skierowany do uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie.

Celem ogólnopolskiej akcji jest promocja czytelnictwa i bibliotek. Poprzez różnego rodzaju warsztaty, konkursy, zabawy bibliotekarze chcą rozbudzić ciekawość i wyobraźnię czytelniczą, a tym samym zachęcić do czytania książek.

- Mamy nadzieję, że zachęcimy do udziału w naszych zabawach edukacyjnych, jak „Dopasuj tytuł książki do emotikonów”, „Kreatywny kadr książki”, czy „Otwórz książkę na siedmiu przypadkowych stronach”. To ostanie zadanie polega na otwarciu książki na siedmiu przypadkowych stronach i zapisaniu ostatniego słowa z trzeciego wiersza. Z takim zbiorem słów należy zabrać się do pracy – wykorzystując je stworzyć wiersz lub krótką historyjkę. Dla uczniów klas „0” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Parczewie przygotowałam lekcję „Legenda o Syrence Warszawskiej”. Ogromną atrakcją dla dzieci była zabawa ruchowa „To co pływa, to co lata” - mówi Kamila Sternik, instruktor do spraw bibliotek w Powiatowej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie.

Wykonane przez czytelników prace można umieszczać pod postem na stronie internetowej biblioteki lub przesłać na e-mail pbp-ck@parczew.pl.

Tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek potrwają do 15 maja.


Inf. Elżbieta Gomółka
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.