Parczew

„Śpiewający Słowik” w Parczewie

Kultura Czw. 25.04.2024 08:25:43
25
kwi 2024

Siedemnastu wykonawców wzięło udział w Powiatowych Eliminacjach do 29. Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, które odbyły się w środę, 24 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Parczewie.

Wydarzenie to od wielu już lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z terenu całego województwa lubelskiego. Wykonawcy z powiatu parczewskiego wystąpili w czterech kategoriach wiekowych: 1) 6-8 lat, 2) 9-10 lat, 3) 11-13 lat, 4) 14-16 lat. Komisja konkursowa, w której skład weszli Piotr Czyryk – przewodniczący, instruktor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Paulina Mazurek – nauczyciel muzyki oraz Patrycjusz Sokołowski – solista Opery Lubelskiej, miała dość trudne zadanie, by wyłonić finalistów. Po wysłuchaniu młodych wokalistów, którzy zaprezentowali po dwa utwory w języku polskim, jury, a także Janusz Hordejuk starosta parczewski i Artur Jaszczuk wicestarosta parczewski wręczyli artystom wyróżnienia oraz nominacje.

W finale Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, który odbędzie się w dniach 14-16 maja w Kinie Renesans Centrum Kultury i Sportu w Rykach powiat parczewski reprezentować będą Anna Chmielewska, Joanna Żebrowska, Aleksandra Kuźmicz i Magdalena Szelepajło.

Głównym organizatorem festiwalu jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Współorganizatorem przeglądu powiatowego jest Powiatowa Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Parczewie.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.