Parczew

Aktywna niedziela w gminie Milanów

Region Pon. 28.08.2023 11:40:24
28
sie 2023

Ostatnia niedziela sierpnia, to okazja, by jak najlepiej spędzić czas w gronie rówieśników i rodziny, zanim rozpocznie się rok szkolny. 27 sierpnia, Młodzieżowa Rada Gminy Milanów zorganizowała dla dzieci i młodzieży grę terenową oraz kino letnie, a druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeberakach zaprosili wszystkich mieszkańców gminy na „Czeberakoliadę”.

- Dzisiaj organizujemy grę terenową po całej miejscowości. Jest bardzo fajnie. Przyszło sporo dzieci, w różnym wieku i starsi, i młodsi. Chodzimy po całym Milanowie, przeważnie w trzyosobowych grupach. Zbieramy punkty. Grę wygrywa drużyna, która pierwsza dotrze do celu i zbierze najwięcej punktów – relacjonuje Lena Frączkiewicz radna Młodzieżowej Rady Gminy.

Na zakończenie wydarzenia zaplanowane zostało kino letnie na parkingu przy Szkole Podstawowej w Milanowie.

Dla miłośników kapel ludowych OSP w Czeberakach przygotowała imprezę integracyjną pn. „Czeberakoliada”, podczas której nie zabrakło atrakcji, takich jak animacje dla dzieci, wystawa dawnej fotografii, premiera reportażu o historii miejscowości, kuchnia polowa, czy pokazy przygotowane przez druhów strażaków.

- Na dzisiejszej imprezie głównym wydarzeniem jest prezentacja kapel ludowych. Ważnym punktem spotkania było otwarcie altany za remizą strażacką oraz prezentacja reportażu o historii wsi Czeberaki. Potem odbędzie się dla wszystkich zabawa pod chmurką - informuje Grzegorz Redko, członek OSP Czeberaki i współorganizator imprezy.
Takie wydarzenia to okazja do integracji mieszkańców, do wspólnego i aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, a także cieszenia się różnorodnymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów.Fot. Młodzieżowa Rada Gminy Milanów, OSP Czeberaki

EZG

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.