Parczew

Dzień Dziecka w Gminie Siemień

Region Pon. 29.05.2023 16:07:38
29
maj 2023

Już po raz kolejny Gmina Siemień zorganizowała dla dzieci Gminny Dzień Dziecka. W tym roku wydarzenie miało miejsce w niedzielę, 28 maja. Dzięki wielu atrakcjom i wspaniałej pogodzie na boisko szkolne przy Zespole Placówek Oświatowych licznie przybyły całe rodziny.

Darmowe dmuchańce dla dzieci, taneczna zumba, animacje, pokaz iluzjonisty i pokazy cyrkowe oraz III edycja Biegu o Puchar Wójta Gminy Siemień to tylko jedne z wielu atrakcji przygotowanych tego dnia dla najmłodszych mieszkańców gminy.

- Jest to dzień, w którym świętujemy tak naprawdę najważniejszy w roku dla wszystkich dzieci dzień, ich święto, czyli Dzień Dziecka. Mamy dla nich moc atrakcji i wszystko nieodpłatnie – informuje Katarzyna Kowalczyk dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Siemieniu.

W organizację wydarzenia zaangażowały się Powiatowa Komenda Policji w Parczewie, Straż Pożarna w Parczewie, Ochotnicza Straż Pożarna w Siemieniu, Sanepid oraz Klub Szachowy Szachmix przygotowując stoiska, a w nich pokazy oraz konkursy dla najmłodszych.

Nieodzowną pomocą służyli Wolontariusze z Gminnego Koła Wolontariatu, które prężnie działa i włącza się w lokalne działania.

- Do naszych zadań należała organizacja biegu o Puchar Wójta Gminy Siemień oraz udzielanie wszelkiej potrzebnej tu pomocy. Nie jest to nasze pierwsze działanie, bo włączamy się w organizacje festynów i pomagamy przy wszystkich uroczystościach i wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się na terenie naszej gminy – mówi wolontariusz Eryk Izdebski.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Wójta Gminy Siemień. Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury w Siemieniu.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.