Parczew

Gminny Dzień Dziecka w Siemieniu

Region Pon. 03.06.2024 09:15:49
03
cze 2024

Animacje i konkursy dla dzieci, bieg o Puchar Wójta Gminy Siemień, taneczna zumba, stoiska z regionalnymi produktami, prezentacja służb mundurowych, kabaret „Koń Polski” oraz biesiadowanie z Kołami Gospodyń Wiejskich to wszystko czekało w niedzielę, 2 czerwca na uczestników Pikniku Rodzinnego połączonego z Dniem Dziecka w Siemieniu.

Spotkanie dla najmłodszych mieszkańców gminy, z konkursami i rywalizacją sportową, miało rozpocząć się o godz. 12.00 na boisku szkolnym przy Zespole Placówek Oświatowych w Siemieniu. Niestety, deszcz zmusił organizatorów do odwołania tej części wydarzenia.

- Dzisiaj Wójt Gminy Siemień zapraszał serdecznie wszystkich na Piknik Rodzinny Gminny Dzień Dziecka. Impreza miała się odbyć na boisku szkolnym przy Zespole Placówek Oświatowych w Siemieniu. Jednak, niestety, cały ten blok został odwołany, ponieważ warunki atmosferyczne były niesprzyjające i niebezpieczne, żeby zrealizować działania dla dzieci. Ten panel zrealizujemy w innym terminie i wszystkie atrakcje dla dzieci, które były zapewnione tego dnia, odbędą się w innym dniu. Datę ustalimy w najbliższym czasie - informuje Katarzyna Kowalczyk dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Siemieniu.

O godz. 15.00 zaświeciło słońce i druga część Pikniku Rodzinnego miała miejsce na terenie Dworu Zaorskich, gdzie zaprezentowane zostały stoiska z regionalnymi produktami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Siemień oraz gospodarza miejsca - Gospodarstwo Rybackie w Siemieniu. Można było posmakować przetworów rybnych, pierogów, kiełbasek z grilla i oczywiście ciasta. Nie obyło się też bez biesiadowania przy folkowej muzyce. O godz. 16.00 wystąpiła gwiazda wydarzenia kabaret „Koń Polski”.

Na Piknik Rodzinny połączony z Gminnym Dniem Dziecka zaprosił mieszkańców Wójt Gminy Siemień.



Zdj. EzG, Katarzyna Kowalczyk
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.