Parczew

,,Integracja przez zabawę” w Górkach

Region Pt. 05.07.2024 08:04:22
05
lip 2024

W sobotę, 6 lipca w miejscowości Górki w gminie Sosnowica, odbędzie się ognisko integracyjne. W programie wydarzenia znajdują się m.in. gra terenowa i animacje dla dzieci.

Organizatorką ogniska jest Klaudia Chmielewska, mieszkanka Górek. Klaudia to bardzo aktywna młoda osoba, której zależy na aktywizacji mieszkańców. Dodatkowo jej ogromną pasją jest muzyka - wielokrotnie reprezentowała powiat parczewski w konkursach i przeglądach muzycznych na szczeblu wojewódzkim, jak i ogólnopolskim. Klaudia studiuje zarządzanie i jest również stypendystką Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.

- W ramach programu stypendialnego zobowiązałam się do przygotowania projektu społecznego, a z uwagi na to, że mieszkam na wsi i jako dziecko miałam wiele okazji bawić się w podchody i inne gry terenowe postanowiłam taką grę zorganizować. Chciałam pokazać dzieciom, jak kreatywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i oderwać ich od ekranu telefonów i komputerów. Oprócz gry terenowej odbędzie się także ognisko, na które serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Górek i innych zainteresowanych dobrą zabawą. Na naszych ogniskach tradycją jest przynoszenie własnych wielorazowych kubeczków, aby nie zaśmiecać środowiska. Dostępne będą kawa i herbata, kiełbaski zostały zakupione w ramach programu Czyste Sołectwo, a przekąski przygotuje KGW Górczanie – informuje organizatorka wydarzenia.

Spotkanie będzie miało miejsce na boisku wiejskim.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.