Parczew

Integracyjne popołudnie w Górkach

Region Pon. 08.07.2024 16:28:50
08
lip 2024

W minioną sobotę, 6 lipca w Górkach (gmina Sosnowica) odbyło się wydarzenie „Integracja przez Zabawę”. W spotkaniu wzięło udział około 60 osób. Byli to nie tylko mieszkańcy Górek, ale też okolicznych wsi, a nawet sąsiednich gmin.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom spotkania wiele atrakcji, więc najmłodsi bawili się doskonale dzięki animacjom, które mimo braku profesjonalnego sprzętu były bardzo udane. W przeprowadzonej grze terenowej wzięło udział ok. 20 dzieci, które przez godzinę szukały wskazówek po całej wsi, co dostarczyło im mnóstwo radości i emocji.

- Jestem pewna, że zainspiruje ich to do tworzenia podobnych zabaw w te wakacje. Niespodziewanie, równolegle odbył się turniej piłki nożnej, w całości zorganizowany przez młodzież z Górek. Chłopcy samodzielnie przygotowali boisko, namalowali linie i sędziowali mecze, a pani sołtys zafundowała nagrody. Panie z KGW „Górczanie” przygotowały bogaty poczęstunek z ciastami, sałatkami, babeczkami i owocami, jednak największą popularnością cieszyły się Góreckie podpłomyki z ogniska z ziołowym masełkiem. Odbyło się również wspólne śpiewanie przy ognisku harcerskich i ludowych piosenek, do którego dzieci przygotowywały się na wcześniejszych zajęciach w świetlicy. Do śpiewania z ogromnym entuzjazmem przyłączyły się panie z KGW – relacjonuje Klaudia Chmielewska, organizatorka spotkania.

Niespodziewaną atrakcją, która dostarczyła uczestnikom integracji wielu emocji była przejażdżka quadem zaoferowana przez jednego z mieszkańców Górek. Wydarzenie z pewnością przyczyniło się do integracji lokalnej społeczności, a także było okazją do miłego spędzenia wolnego czasu.


Inf. i zdj. Klaudia Chmielewska
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.