Parczew

Miasto Parczew z dofinansowaniem do drogi przy ul. Polnej

Region Wt. 10.10.2023 08:03:08
10
paź 2023

Ponad piętnaście milionów złotych, to kwota, którą otrzyma miasto Parczew na remont ulicy Polnej od ronda Al. Jana Pawła II do ulicy Przemysłowej prowadzącej do jednego z największych zakładów pracy w mieście. W poniedziałek, 9 października miało miejsce oficjalne przekazanie czeku.

Miasto otrzyma dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja siódma - Rozwój stref przemysłowych.

- To bardzo ważna inwestycja i bardzo znacząca jeśli chodzi o wartość całego budżetu inwestycyjnego miasta Parczew. Miasto otrzymuje z Polskiego Ładu prawie szesnaście milionów złotych na zrealizowanie drogi, która odciąży transport do strefy przemysłowej Parczewa. To bardzo ważne, żeby ta droga była dobra, bo ona przyspieszy inwestycje, zwiększy zainteresowanie tym terenem potencjalnych inwestorów – podkreśla senator Grzegorz Bierecki.

Poseł Dariusz Stefaniuk nie ukrywa, że dofinansowanie do wykonania nowej ulicy pociągnie za sobą kolejne inwestycje i możliwości rozwoju miasta i powiatu.

- To jest bardzo ważna inwestycja, która poprowadzi dobrą, bezpieczną drogę do największej fabryki, do największego zakładu tutaj w Parczewie i w regionie. To jest pierwsza piątka województwa lubelskiego, jeśli chodzi o wielkość firm i wielkość obrotów. To jest też inwestycja w przyszłość, dlatego że powstaną tu kolejne zakłady pracy. Wierzymy głęboko, że właśnie dlatego miasto Parczew i powiat parczewski zyskują coś ważnego przy zakładaniu przedsiębiorstw, czyli dobrą komunikację.

Dofinansowanie pozwoli na budowę zupełnie nowej ulicy razem ze ścieżką rowerową i chodnikami. Jak zapewnia Paweł Kędracki, burmistrz Parczewa, miasto jest przygotowane dokumentacyjnie do realizacji tej inwestycji i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w przyszłym roku zostanie ona wykonana.

- Ta droga znajduje się w fatalnym stanie, dlatego poczyniliśmy starania o to, aby nie tylko ją wyremontować, ale praktycznie na nowo wybudować. Dzięki środkom, w ramach Rządowego Programu Polski Ład, jesteśmy w stanie to zrobić, z czego naprawdę ogromnie się cieszymy. To dobre wiadomości o tym, co będzie się działo w naszym mieście, nie tylko dla nas władz samorządowych, ale przede wszystkim dla naszych mieszkańców i przedsiębiorców, którzy lokują swoje biznesy wzdłuż tej ulicy.

W wydarzeniu wzięli także udział przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Jerzy Szwaj oraz Wiesław Czarnacki prezes jednego z parczewskich zakładów.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
papierowe czeki Wt. 10.10.2023 04:24:27

i wręczający go kandydaci na posłów i senatorów. Spieszą się przed wyborami, żeby jak najwięcej kiełbasy wyborczej ludziom wcisnąć. A przecież to są nasze - podatników - pieniądze. Żadnej łaski ze strony rządu nie ma, że "dają".