Parczew

Nie ustąpił pierwszeństwa, bo „oślepiło go słońce”

Region Śr. 08.03.2023 16:15:27
08
mar 2023

Do zderzenia Volvo z Mercedesem doszło dziś rano w Działaniu w gminie Siemień. Służby ratunkowe powiadomił o zdarzeniu system eCall zamontowany w jednym z pojazdów. Kierujący Volvo 49 - latek nie ustąpił pierwszeństwa Mercedesowi. Jedna osoba trafiła do szpitala.

8 marca przed godziną 9.00 służby ratunkowe zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym w miejscowości Działyń na drodze wojewódzkiej W815. Zgłoszenie pochodziło z modułu systemu eCall zamontowanego w pojeździe.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący Volvo od strony Juliopola nie ustąpił pierwszeństwa Mercedesowi jadącemu w kierunku Lubartowa uderzając w jego tył. W wyniku wypadku, 40-latka kierująca Mercedesem trafiła do szpitala. Oboje kierujący byli trzeźwi, podróżowali sami.

49-letni mieszkaniec gminy Siemień tłumaczył mundurowym, że „…oślepiło go słońce…” podczas wjazdu na skrzyżowanie i w ostatniej chwili zobaczył Mercedesa. Pomimo próby hamowania, nie udało mu się uniknąć zderzenia.

Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów w związku z uszkodzeniami.

Policja apeluje o rozwagę oraz skupienie uwagi na drodze i jej najbliższym otoczeniu. Jeżeli mamy ograniczoną widoczność, trudne warunki atmosferyczne lub gdy oślepiają nas promienie słoneczne upewnijmy się nawet dwukrotnie, czy możemy bezpiecznie włączyć się do ruchu.sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.