Parczew

Niezapomniane wakacje w bibliotece w Podedwórzu

Region Pt. 21.07.2023 13:30:58
21
lip 2023

Wakacje zorganizowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Podedwórzu, to czas wyjątkowy, pełny edukacji i wspaniałej zabawy. Dzięki zróżnicowanym warsztatom, dzieci w różnym wieku, miały okazję odkryć w sobie nowe pasje, rozwijać umiejętności, a także zawrzeć nowe znajomości.

Biblioteka wcale nie musi być miejscem tylko dla miłośników książek. Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu przygotowała wiele atrakcji dla wszystkich chętnych dzieci, które wakacje spędzają na wsi. Różnorodność warsztatów sprawiła, że każde dziecko mogło uczestniczyć w zajęciach, które rozwijały jego pasje i zainteresowania.

Podczas warsztatów na chustach akrobatycznych dzieci mogły uczyć się podstawowych ruchów i figurowych układów w powietrzu. Dla miłośników tańca nowoczesnego organizatorzy przygotowali specjalne warsztaty taneczne, w czasie których najmłodsi mieszkańcy gminy mogli wyrazić siebie i swoje emocje. Podczas warsztatów zielarskich dzieci poznały zioła lecznicze i stworzyły piękne obrazy z roślin. Celem warsztatów cukierniczych było zapoznanie uczestników z tajnikami pieczenia, a ozdabianie babeczek pokazało, że kreatywność nie ma granic, dlatego powstały prawdziwe dzieła sztuki cukierniczej. Ważnym elementem wakacyjnego programu były zajęcia rozwijająco – ruchowe. Była to wspaniała okazja do poprawienia swojej kondycji fizycznej oraz sprawności ruchowej.

Działania Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu dofinansowano z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.