Parczew

Nowy samochód dla OSP Dębowa Kłoda

Region Pt. 08.09.2023 08:13:57
08
wrz 2023

Niejednokrotnie mogliśmy się przekonać, jak ważna w naszym życiu jest działalność ochotniczych straży pożarnych. Jednak, aby strażacy mogli służyć nam najlepiej jak potrafią, potrzebują nowoczesnego sprzętu. W najbliższą sobotę, 9 września o godzinie 10.00 w Dębowej Kłodzie odbędzie się uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla tutejszej jednostki OSP.

- Pragnę bardzo serdecznie zaprosić wszystkich, którzy chcieliby spędzić z nami ten wyjątkowy dzień. Uroczystość rozpoczniemy Mszą świętą o godzinie 10.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębowej Kłodzie. O godzinie 11.00 nastąpi punkt kulminacyjny wydarzenia – uroczystość przekazania i poświęcenia samochodu. Całość zakończymy spotkaniem integracyjnym- informuje Grażyna Lamczyk Wójt Gminy Dębowa Kłoda.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

- Jest to inwestycja, która kosztowała powyżej miliona złotych. W połowie sfinansowało ją Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska (kwota 475 000 zł), za co bardzo dziękujemy. Pozostała część kosztów została pokryta przez Gminę Dębowa Kłoda (kwota 580 000 zł), gdzie swój udział mają również radni gminy. Dodatkowo w zrealizowaniu tej inwestycji pomagali nam sponsorzy, którym bardzo serdecznie dziękuję – podkreśla wójt.
Organizatorami wydarzenia są Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębowej Kłodzie oraz Wójt Gminy Dębowa Kłoda.

EZG

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.