Parczew

„Onko Mikołaj 2023” w Gminie Siemień

Region Sob. 18.11.2023 11:13:48
18
lis 2023

Już po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury w Siemieniu włącza się akcję pomocową organizowaną w okresie Świąt Bożego Narodzenia. W poprzednich latach była to „Szlachetna Paczka”, w tym roku zbiórka prezentów zorganizowana jest dla małych pacjentów oddziału onkologii Lubelskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

- W tym roku zaangażowaliśmy się w akcję społeczną „Onko Mikołaj”, którego głównym organizatorem jest Centrum Kultury w Łęcznej, ale w działanie zaangażowały się licznie ośrodki kultury z terenu województwa lubelskiego. Cel akcji jest bardzo szczytny, bo zbieramy na dzieci z oddziału onkologii Lubelskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, które naprawdę potrzebują naszej pomocy. Dlatego zachęcamy wszystkich, aby włączyli się w zbiórkę przynosząc do Gminnego Ośrodka Kultury w Siemieniu materiały plastyczne, kocyki, kosmetyki dla dzieci, czyli wszystko to, co sprawi dzieciom radość na oddziale, aby święta te były piękne chociaż przez chwilę - informuje Katarzyna Kowalczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Siemieniu.

Podczas zbiórki, która trwa od 13 listopada do 1 grudnia 2023 r., zbierane są rzeczy nowe. Uroczyste przekazanie zebranych prezentów na ręce dyrekcji szpitala odbędzie się we wtorek 5 grudnia br.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.