Parczew

V Sosnowickie Zawody Wędkarskie

Region Pon. 17.07.2023 09:12:22
17
lip 2023

W sobotę, 15 lipca w Gospodarstwie Rybackim „Polesie” w Sosnowicy po raz piąty odbyły się zawody wędkarskie. Wydarzenie miało charakter rodzinny, gdyż dla najmłodszych Gminny Ośrodek Kultury w Sosnowicy przygotował animacje i konkurencje tematyczne. Dodatkową atrakcją dla gości były pokazy survivalowe.

- Jesteśmy na łowisku państwa Armacińskich, którzy goszczą nas tutaj od samego początku. Łowimy amatorsko. Nie jest to łowisko sportowe, gdzie przeważają ryby w granicach 100, 200, czy 300 g. Tu łowimy ryby, które osiągają od 2 do 5, czy nawet 6 kilogramów. Więc to są ryby naprawdę bardzo atrakcyjne, waleczne i w świetnej kondycji - informuje Tomasz Chmielewski pomysłodawca zawodów.

Mimo gorącej aury zawody cieszyły się dużym powodzeniem. Do udziału w wydarzeniu, które trwało 4 godziny, zgłosiło się 44 zawodników w całego województwa lubelskiego.

- Grono wędkarzy z roku na rok powiększa się. Mamy coraz więcej chętnych do udziału w zawodach – informuje Michał Armaciński współwłaściciel gospodarstwa.
Wędkarze mogli złowić karpie, amury, a nawet sandacza. Największą złowioną rybą okazał się karp o wadze 9100 g.

Klasyfikacja zawodów wygląda następująco:
I miejsce – Leszek Wawszczak,
II miejsce – Mariusz Kikłowicz,
III miejsce – Janusz Gnida.

Fundatorem nagród dla zawodników było Gospodarstwo Rybackie „Polesie”.

Zawody zakończyły się wspólnym ogniskiem.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.