Parczew

Wieczorek z Biesiadą dla Seniora

Region Wt. 01.08.2023 08:05:10
01
sie 2023

W poniedziałek, 31 lipca w świetlicy wiejskiej w Kostrach, odbyło się kolejne spotkanie realizowane w ramach programu ,,Danie Wspólnych Chwil Dla Seniora”. Wzięli w nim udział miejscowi seniorzy.

- ,,Danie Wspólnych Chwil Dla Seniora” to projekt z programu Fundacji Biedronka, gdzie Koła Gospodyń Wiejskich mogły się ubiegać o dofinansowanie na realizację spotkań dla swoich mieszkańców, głównie seniorów powyżej 60 roku życia. Dzisiaj mamy już trzecie spotkanie. Głównym powodem naszych Wieczorków jest wspólne przygotowywanie posiłków, składających się minimum z dwóch ciepłych dań i przystawek. Dziś przygotowałyśmy zupę krem i kurczaki na ryżu z warzywami, czyli zdrowo, tak jak nasi seniorzy lubią najbardziej – informuje Justyna Golonka, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Kostarch.

Oprócz wspólnego posiłku, spotkania te mają na celu integrację sąsiedzką, wspólne spędzenie czasu oraz stanowią rozrywkę dla mieszkańców wsi.

- Zadaniem tych spotkań jest integracja seniorów w naszej miejscowości, odnowienie dawnych znajomości oraz poznanie nowych ludzi, a także nowych smaków. Jesteśmy bardzo zadowolone, że możemy organizować te spotkania, gdyż cieszą się one dużą popularnością – mówi Emilia Winniczuk, członkini KGW.

Biesiada zakończyła się wspólną potańcówką.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.