Parczew

Zostań bohaterem – oddaj krew

Region Wt. 30.05.2023 13:20:43
30
maj 2023

W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, w Gminnym Ośrodku Kultury w Milanowie po raz kolejny odbędzie się akcja poboru krwi organizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną.

Krwi nie da się wyprodukować, a jest ona niezbędna do życia każdego z nas. Dzięki niej lekarze mogą codziennie walczyć o zdrowie i życie pacjentów wymagających leczenia krwią lub jej składnikami. Bez niej nie byłoby możliwe przeprowadzenie nowoczesnych i skomplikowanych zabiegów operacyjnych.

W akcji mogą wziąć udział osoby w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze przekraczającej 50 kg. Dawca powinien być osobą zdrową, nie przyjmującą na stałe żadnych leków.

Partnerami wydarzenia są: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, Gmina Milanów, Powiat Parczewski, Sołectwo Milanów, Koło Gospodyń Wiejskich w Milanowie, Klub HDK PCK przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Lublinie, Gminna Biblioteka Publiczna w Milanowie, Gminny Ośrodek Kultury w Milanowie, Producent Podłóg i Schodów ,,Dąb”, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy Biała Podlaska, Producent mebli SATO oraz Gospodarstwo Sadownicze Ilczuk Bartosz.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.