Parczew

VII edycja ,,Milanowskiej Mili”

Sport Niedz. 05.05.2024 19:35:26
05
maj 2024

W niedzielę, 5 maja w Milanowie odbyła się siódma edycja biegów przełajowych „Milanowska Mila”. Celem zawodów było uczczenie, w sposób sportowy i patriotyczny, 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz zwrócenie uwagi na symbole narodowe. Tegoroczne zmagania połączone były z Jubileuszem 550 Lat Województwa Lubelskiego, co zostało zaakcentowane biegiem na dystansie 550 m, który skierowany był do uczniów klas I - IV.

- Tegoroczne zmagania majówkowe mają szczególną rolę, ponieważ 1 maja obchodziliśmy 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, 2 maja Dzień Flagi, 3 maja to oczywiście tradycyjne uroczystości z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 maja, a właśnie 5 maja biegniemy ,,Razem pod Biało – Czerwoną”. Zachęcamy w ten sposób mieszkańców, a także osoby, które od lat z nami współpracują, do aktywnego wypoczynku. Próbuję swoich sił na dystansie 10 km. Mamy sporą grupę biegaczy, którzy korzystają z naszej oferty. Myślę, że będzie miła, serdeczna atmosfera – mówi Paweł Krępski, Wójt Gminy Milanów.

Rywalizacja zorganizowana była w taki sposób, aby każdy mógł wziąć w niej udział. O godzinie 11.00, na starcie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Milanowie rozpoczęły się zawody dla dorosłych, którzy mieli do pokonania dystans, do wyboru, 5 km, 10 km i półmaraton. Seniorzy (60+) mogli wziąć udział w konkurencji NORDIC WALKING przemierzając trasę 5 km. O 11.15 rywalizację rozpoczęły dzieci, którym organizatorzy przygotowali dystans 100 m dla dzieci w wieku przedszkolnym, 550 m bieg jubileuszowy, 1000 m dla dzieci klas IV-VIII. Młodzież do 18 roku życia miała do pokonania trasę 1 mili.Klasyfikacja biegów:

Bieg Malucha:
1. Julia Sawczuk
2. Kacper Surowiec
3. Pola Zawisza

Bieg 550 m (klasy I-IV):
1. Antoni Ściuba
2. Alicja Szczygieł
3. Filip Sawczuk

Bieg 1 km (klasy V-VIII):
1. Szymon Surowiec
2. Natalia Nazaruk
3. Michalina Deleżuch

Bieg 1 mila ,,Milanowska Mila”:
1. Filip Sawczuk
2. Antoni Ściuba
2. Julia Sawczuk

Bieg 5 km:

Kobiety:
1. Anna Witek – Kondrat
2. Oliwia Kaczmarska

Mężczyźni:
1. Konrad Syryjczyk
2. Radosław Szaniawski
3. Rafał Wierzchowski

Bieg 10 km:

Kobiety:
1. Agata Wójcik

Mężczyźni:
1. Karol Stawecki
2. Jarosław Surowiec
3. Paweł Samorański
Półmaraton:

Kobiety:
1. Anna Gawron

Mężczyźni:
1. Tomasz Ściuba
2. Wojciech Deleżuch
3. Bartosz Sawczuk

Nordic Walking:
1. Tomasz Kwaśny
2. Krzysztof Piech
3. Małgorzata Kwaśna

Zawody zorganizowane przez Wójta Gminy Milanów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Milanowie przebiegały pod hasłem „Razem pod Biało - Czerwoną”. Partnerem w organizacji tego patriotycznego wydarzenia było Województwo Lubelskie z programem „Warto być Polakiem”.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.